1. brigáda v Azylu

09.07.2017

První brigáda dobrovolníků dopadla trošku jinak, než jsme očekávali. Dnes jsme doufali, že naplníme dva kontejnery a částečně vyklidíme přízemí baráku, který má 240 m2. V jedenáct hodin už Rosťa odvážel dva plné kontejnery. Okolo třetí hodiny už byli plné další dva a přízemí komplet vyklizeno. Po malé pauze a grilovaných klobásách, se parta přesunula do podkroví a jelo se prostě dál. Večer okolo sedmé, bylo téměř vyklizeno i podkroví.
Nedokážu popsat tempo s jakým tam všichni makali. Nikoho neodradil ani smrad, ani humus, se kterým se museli potýkat.
Nyní je dům vyklizen, dva kontejnery plný a na zahradě roztříděný odpad (sklo, plast, železo, elektro, apod).
Příští týden se odvezou plné kontejnery a přivezou opět prázdné na další odvoz.
Sešla se skvělá parta 21 motivovaných dobrovolníků. Dovezli nářadí, jídlo, čistící prostředky a hlavně super náladu, která nezmizela ani tvrdou prací. Přiznám, že mi i slza ukápla, při sledování lidí, které znáte třeba jen letmo z fb a vidíte, s jakým nasazením se pustili do práce. Práce ještě bude opravdu víc než dost a my věříme, že se zase setkáme a společně budeme budovat.
Děkujeme Kristina Wurstová s Rosťou, Beránková Lucie, Luci Goldmann, Kateřina Burešová, Eva Eugelova, Jana Svobodová s manželem a klukama, Tereza Zaloudikova s posilou, Miška Eichelmanová s posilou, Ida Janoušková, Jan Andrle, Merenwen Lilith Nuovi, Terinka Chvátalovic s Alešem, Michael Pavel Foršt, Lucia Lúca Plešková s posilou. 

Fotogalerie