KDO JSME

Co děláme ?


Jsme parta nadšenců, kteří ve svém volném čase pomáhají zachraňovat opuštěné, nechtěné a týrané pejsky.  Umisťujeme je do tzv. dočasných péčí, kde se o ně dobrovolníci starají. 

Poskytneme jim tu nejlepší veterinární péči, kvalitní krmivo a naši dočaskáři je socializují a připravují na odchod do nových domovů.

Od roku 2015 prošlo našim spolkem už více jak 1000 pejsků. Dočasné péče fungují dokonale, ale občas potřebuje pomoc pes, pro kterého nemáme vhodnou dočaskářku. Je např. zvyklý na venkovní kotec nebo jeho zdravotní stav vyžaduje karanténu.

A právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli vybudovat náš azyl. 

V roce 2017 jsme koupili nemovitost na adrese Všetaty 90, obec Pavlíkov u Rakovníku. Jednalo se o starý dům bez střechy, který zůstal po svých posledních obyvatelích opuštěný a neudržovaný. 

 Jakou bude mít azyl podobu - naše vize


Hlavní budova bude z části využívána k bydlení pro správce objektu a zbývající část domu bude přizpůsobena psům. V domě by mělo být několik samostatných pokojů pro psy v dočasných péčích. Půjde hlavně o pejsky s problémovým chováním. Bude se s nimi pracovat a budou si zvykat na domácí prostředí. Také zde bude karanténní místnost a prostor pro veterináře.

V půdních prostorách bychom chtěli vybudovat  pokoje pro hosty, něco jako minipenzion. Myšlenka je, že by si zájemce o psa přijel s rodinou pejska vybrat a např. se ubytoval na víkend, děti by si mohly vyzkoušet, co to vlastně obnáší vlastnit psa, venčení, uklízení hovínek atd. Z další části půdy bychom chtěli vytvořit školící místnost, kde bychom pořádali přednášky pro školky, školy, obce atd. vše o problematice týrání psů atd.

Myslíme si, že je nutné pracovat s mládeží a vést ji k zodpovědnému a správnému chování ke zvířatům.

Také chceme pořádat různé kurzy pro naše dočaskáře, vzdělávali by se v tom jak se starat o nesocializovaná zvířata, jak pracovat s různými poruchami chování atd.

Další myšlenkou je udělat v azylu i psí školu, hotel nebo např. prodejna krmiva.

Potřebujeme něco, aby byl provoz azylu soběstačný a mohli jsme zaměstnat správce a zároveň pečovatele pejsků. Naproti domu je budova, kterou bude nutné zbourat, na jejím místě bychom chtěli vybudovat asi 5 krytých kotců. Ale kotce by neměli mít mříže, nechceme, aby to vypadalo jak v útulku. Každý kotec by měl mít samostatný výběh. Přední zahradu rozdělíme a na zadní zahradě by z části byly výběhy a na zbytku chceme vybudovat parkoviště a vjezd do objektu. Tím, že je nemovitost vlastně v křižovatce, je nebezpečné využívat přední brány. 

 


TÝM

To jsme my :)

Simona Štěpánková

Předsedkyně spolku Pes nejvěrnější přítel. Hlavní sponzor a iniciátor myšlenky vybudování Azylu.

Kristina Wurstová

Členka rady spolku Pes nejvěrnější přítel. Stará se o vše spojené s výstavbou Azylu.

Dobrovolníci

V našem týmu máme spoustu dobrovolníků, bez kterých bychom neudělali nic. Je jich hodně, jejich jména najdete v jednotlivých článcích o naší činnosti..


A CO TEĎ?

Podpořte nás